вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane szybko się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten wariant płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий